Zanim zniknę chciałabym...

poniedziałek, 9 lutego 2015

...pomagać. Chociaż jestem biednym studentem

http://tap.unicefusa.org/

A to jest całkiem proste. Powszechnie wiadomo, że klikając lajka pod jakimś obrazkiem nikomu nie pomożemy. Ale są takie strony jak Pajacyk czy niektóre akcje na olx, na których faktycznie jednym kliknięciem można pomóc, a nic nas to nie kosztuje. Podobnie, chociaż nieco inaczej jest z organizacją UNICEF.


Ile osób uzależnionych jest od smartfona? Nic, tylko w wolnej chwili przewijamy portale społecznościowe i jakieś bezsensowne obrazki. Ciągle chcemy być na bieżąco z tym, czy ktoś polubił nasze zdjęcie czy skomentował nasz post. A może to my lajkujemy każde nowe zdjęcie pojawiające się na tablicy? Uzależnienie, bezsensowna rzecz.

UNICEF postanowił z tym walczyć, a jednocześnie pomagać milionom potrzebujących ludzi. Bierzemy nasz smartfon do ręki, wchodzimy na stronę uniceftapproject.org, klikamy tam kilka razy według wskazówek i odkładamy telefon w bezpieczne miejsce. Za każde 10 minut bez dotykania telefonu zostaje przeznaczona ilość czystej wody, która wystarcza na jeden dzień dla jednej osoby. Tak wiele za tak niewiele. A dodatkowo oduczamy się bezsensownego bawienia się telefonem. Same korzyści, więc telefony w ruch ;)

1 komentarz: